Holandsko - sever Holandska

červenec 03, 2019

Na severu je plavba lodí plynulá, neboť se zde není mnoho mostů a plavebních komor. Mosty, plavební komory jsou otevřené většinou od 9 do 16 hodin, s polední pauzou. Doporučujeme vám plavit se po Fríských jezerech a navštívit ostrov Marchjepolle. Marchjepolleje ostrov v oblasti Tjeukemeer. Je to největší ze tří ostrovů, které leží v jezeře Tjeukemeer. Velká část ostrova Marchjepolle je vhodná k rekreaci. K dispozici je zde také pláž. Pokud patříte k milovníkům milovníci přírody, jste na severu Holanska na správném místě.

Oblast je plná krásné přírody, klidných měst a romantiky. můžete zde zajít do přírodních rezervací Lauwersmeer, Weerribben a Princenhof. Za návštěvu stojí například vesnice Sloten, která je součástí obce Amsterdam a leží asi 6 km západně od centra města. Pro vás co máte rádi větší města, můžete doplout do Groningenu.
Sever Holandska je romantický a poklidný a je ideální volbou pro všechny: začátečníky, rodiny s dětmi, ale i pokročilé. Hustá síť kanálů se vám postará o zajímavou a pohodovou dovolenou.